Kvalita připájení BGA

Dbáme na čistotu a kvalitu provedení pájení. První foto ukazuje sundaný GPU, důkladné vyčištění od zbytků cínu a oplachového fluxu. Druhé foto ukazuje nanesení kvalitního bezoplachového fluxu do míst, kam patří. Třetí foto ukazuje zapájené GPU po dočištění.

Mokré chemické čištění MacBooku

Rozebereme do šroubku, odstraníme 100 % nečistot, 100 % zápachu (pivo, víno, sladké nápoje) a obnovíme funkčnost klávesnice (lepící klávesy, nefunkční klávesy). Vše kromě baterie a LCD je čistitelné mokrou cestou, pokud je dodržen správný postup čištění a schnutí jednotlivých komponent.

Náš unikátní postup je součástí jakéhokoliv servisu po zásahu kapalinou. Do ruky zpět dostáváte zařízení, které se z hygienického hlediska rovná zařízení novému.

Oprava prohořelé cesty pro podsvícení LCD

Častý problém MacBooku Air A1466 je prohořelá cesta pod driverem podsvícení LCD. Je to dáno konstrukční vadou, kdy pojistka zdroje podsvícení LCD je naddimenzována a v případě tvrdého zkratu nadále funguje jako vodič, nikoliv jako pojistka. Prohoří pak cesta uvnitř desky. Poté je nutné cestu nahradit smaltovým drátem, který se seřízne, aby se pod BGA driveru podsvícení LCD vešel, a zafixovat a vyměnit samotný driver za nový. Druhou stranu vodiče musíme připájet tam, kam vede původní cesta uvnitř základní desky.

Oprava vykorodovaných spojů po vytopení kapalinou

Zde se jasně vyvrací mýtus s naložením zařízení po vytopení do rýže. Zkorodované součástky a spoje rýže neopraví. Jediná cesta je odborný servis.

Rýže patří do vody a ne do MacBooku

Dorazil MacBook po vytopení, kdy jej zákazník svépomocí „sušil” pomocí rýže. Výsledek je zcela prokorodované zařízení, v tomto stavu již neopravitelné. Pokud máte MacBook po vytopení kapalinou, neotálejte. Čím dříve zařízení přinesete k opravě, tím větší je šance na opravu a nižší cenu. Voda je elektrický vodič a v případě připojené baterie v zařízení vzniká elektrolýza, díky které korodují veškeré kovové kontakty. Opravujeme vytopené MacBooky pro více než 30 obchodních partnerů po celé ČR. Profesionálně čistíme mokrou cestou celé zařízení, takže od nás vám opravený MacBook zapáchat ani lepit nebude.